Co robić w Kudowie w niepogodę?

Urlop psuje kiepska pogoda? Nie w Kudowie-Zdroju! Przesiadywanie w pokoju, czytanie książek, bezmyślne gapienie się na telewizor, wpatrywanie się w strugi lejącego deszczu i drzewa smagane wichurą – zdecydowanie nie po to wybierasz się na wczasy. Pogoda potrafi jednak zepsuć nawet najlepiej zaplanowany wyjazd. Wówczas, zamiast zaplanowanych górskich wypraw na własnych nogach lub rowerze, trzeba skorzystać z alternatywnej formy spędzenia urlopu. Kudowa-Zdrój obfituje w takie możliwości.


Jeśli koniecznie chciałeś odpoczywać aktywnie, na wyjazd do Kudowy – oprócz uwzględnionego w pierwotnej koncepcji pobytu sprzętu – zabierz też kąpielówki, czepek i basenowy ręcznik. Wiele miejsca w walizce nie zajmą, a bez wątpienia przydadzą Ci się w Aquaparku „Wodny Świat”. Ten nowoczesny kompleks basenowy pozwala i na rekreacyjne pluskanie, i na sportowe pływanie. 6 wydzielonych torów o długości 25 m, rwąca rzeka, zjeżdżalnie, wodne masaże, strefa dla dzieci – jest wszystko co potrzeba do wodnych szaleństw, zdecydowanie przyjemniejszych niż moczenie się na deszczu. Do tego, aquapark umożliwia grę w kręgle, bilard, piłkarzyki i inne gry zręcznościowe oraz ćwiczenie na przyrządach w siłowni. W Kudowie znajduje się również hala do gry w squasha.

Mniej usportowieni turyści nie są skazani na nudę. Zabierz ze sobą parasol i pod osłoną przejdź się np. do jednego z muzeów. Na początek – skoro już o wodzie mowa – wybierz Muzeum Żaby. Przy ulicy (o ironio!) Słonecznej na odwiedzających czeka ok. 3 tysiące eksponatów, które mają coś wspólnego z tymi płazami. Skarbonki, maskotki, mydelniczki, okulary, biżuteria, figurki... Jeśli człowiek wytworzył przedmiot dowolnego użytku w kształcie żaby, tutaj z dużym prawdopodobieństwem trafił taki egzemplarz. Nie brakuje oczywiście spreparowanych ciał oraz tablic z informacjami o różnych gatunkach żabowatych.

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić w przypadku niepogody, jest Kaplica Czaszek w Czermnej. Kiedy ponad 3 tysiące czaszek będzie wytrzeszczać na Ciebie swoje puste oczodoły, kiedy znajdziesz się między doczesnymi szczątkami kilkudziesięciu tysięcy ofiar XVII i XVIII-wiecznych wojen oraz zaraz – przestaniesz przejmować się takimi drobiazgami jak siąpiący z nieba deszczyk. Przynajmniej przez kilka chwil.\

W czasie deszczu, można wreszcie wsiąść w samochód i zapoznać się z licznymi, niekoniecznie tak wstrząsającymi atrakcjami regionu. Krótka, niespełna 30-kilometrowa przejażdżka i już jest się w Wambierzycach, znanych w całej Polsce z największej i najstarszej szopki ruchomej oraz Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Wewnątrz świątyni warto zwrócić uwagę zwłaszcza na przepiękne, bardzo bogato ozdobione ołtarz główny i ambonę – dzieła cenionego rzeźbiarza Karla Sebastiana Flackera.

Warto polecić jeszcze m.in. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Jaskinię Radochowską czy Kopalnię Złota w Złotym Stoku.

Niektóre turystyczne miejscowości mogą pochwalić się szeroką gamą atrakcji, dostosowanych dla każdego, niezależnie od aury. W przeciwieństwie do nadmorskich kurortów, góry oferują zazwyczaj coś więcej niż prosta, niewyrafinowana rozrywka. Kudowa-Zdrój bez wątpienia należy do tego typu interesujących miejsc.

Dodano: 2016-05-24 10:53:00

Komentarze (1)
Anonim
22.08.2022 10:27

nie polecam

Dodaj komentarz