Uzdrawiająca moc Kudowy-Zdroju

Wody mineralne

Najważniejszym punktem Kudowy-Zdroju odwiedzanym przez kuracjuszy sanatoriów i pozostałych turystów jest pijalnia naturalnych wód mineralnych, zlokalizowana w pięknym Parku Zdrojowym. W uzdrowisku wykorzystuje się 7 źródeł o zróżnicowanym składzie i właściwościach, wykorzystywanych tak do picia, jak i w kąpielach. Najważniejsze z nich to:

  • „Jędrzej Śniadecki” - 0,35% szczawa wodorowowęglanowo-sodowo-wapniowa żelazista, borowa, siarczkowa z domieszką arsenu. Wykorzystywana w celach leczniczych już od XVI wieku. Przydatna w przypadku wszelkiego rodzaju anemiach, stanach przemęczenia i osłabienia oraz zaburzeniach przemiany materii. W pijalni do wyboru ciepła lub zimna.
  • „Leon Marchlewski” - 0,16% szczawa wodorowowęglanowo-sodowo-wapniowa z dodatkiem radonu. Zalecana osobom z nadczynnością tarczycy, chorobami nerek, układu trawiennego i z otyłością różnych typów. Wydobywana z ok. 80 m pod powierzchnią ziemi od drugiej połowy XIX wieku. Również oferowana zimna lub ciepła w pijalni.

Ze względu na działanie wód, kąpiele, ofertę zabiegów oraz warunki klimatyczne, pobyt w Kudowie-Zdroju może pomóc jeszcze m.in. osobom po urazach kostnych, z wadami postawy, chorobami stawów, układu pokarmowego, układu krążenia, układu krwiotwórczego czy po chemio- lub radioterapii.

Dodano: 2016-05-25
Poprzedni 1 / 5
Komentarze (3)
Anonim 6.07.2021 19:16

Można sraczki dostać

Anonim 22.08.2021 20:27

Super wypoczynek

Anonim 27.08.2021 19:03

Dzień dobry, to się akurat zgadza. Oboje z żoną mieliśmy problemy żołądkowe. Tego problemu nie było gdy byliśmy w innych uzdrowiskach

Dodaj komentarz