Uzdrawiająca moc Kudowy-Zdroju

Bazylika i kalwaria w Wambierzycach

Skoro już poruszyliśmy temat uzdrawiających łask Matki Boskiej, należy wspomnieć o świątyni i bogatym kompleksie kapliczek w pobliskich Wambierzycach. Ponad 100 miejsc poświęconych Jezusowi, Maryi i świętym, rozlokowanych na wzór jerozolimski, czyni z Wambierzyc Dolnośląskie Jeruzalem. Zgodnie z tradycją sięgającą korzeniami do średniowiecza, pielgrzymki do tak zbudowanych miejscowości umożliwiają uzyskanie dokładnie takich samych odpustów jak pątnicza wyprawa do Ziemi Świętej.

Powstanie centralnego punktu kalwarii – Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – jest związane z historią o cudownym uzdrowieniu. Pierwsza drewniana świątynia powstała tutaj w drugiej połowie XIII wieku. Zgodnie ze średniowiecznym przekazem, wzniesiono ją w miejscu, w którym niewidomemu Janowi z Ratna ukazała się Matka Boska. Po widzeniu ociemniały odzyskał wzrok. Od tego momentu mała wieś stała się celem licznych pielgrzymek.

Dodano: 2016-05-25
Poprzedni 1 / 5
Komentarze (3)
Anonim 6.07.2021 19:16

Można sraczki dostać

Anonim 22.08.2021 20:27

Super wypoczynek

Anonim 27.08.2021 19:03

Dzień dobry, to się akurat zgadza. Oboje z żoną mieliśmy problemy żołądkowe. Tego problemu nie było gdy byliśmy w innych uzdrowiskach

Dodaj komentarz