Rowerowa Kudowa

Rowerowa Kudowa

Kudowę-Zdrój spokojnie można określać mianem Ziemi Obiecanej dla miłośników rekreacyjnej jazdy na rowerze. Decydujący wpływ na ten stan rzeczy ma połączenie polskich i czeskich szlaków rowerowych. Dzięki temu podróż przez niezwykle malownicze zakątki kontynuuje się bez przeszkód, podążając cały czas za jasnymi i wyrazistymi znakami.

Miłą wiadomością dla amatorów rowerowych wycieczek będzie kursowanie specjalnych cyklobusów. Tradycyjnym autokarom towarzyszą sporych rozmiarów przyczepki do przewożenia dwukołowców. Kudowa posiada połączenia z Zieleńcem w Górach Orlickich oraz Karłowem u stóp Szczelińca Wielkiego. Cyklobusy jeżdżą zazwyczaj od maja do września. Cena biletu zależy od wybranej trasy, sporo przystanków po znajduje się po czeskiej stronie granicy. Gdyby ktoś potrzebował pomocy w odnalezieniu drogi - kierowcy mają na stanie mapki tras rowerowych.

Tutaj przedstawiamy kilka wariantów takich wypraw. Liczba szlaków w terenie czy ścieżek na obszarach miejskich - oraz “zwykłych” asfaltowych dróg, charakteryzujących się zróżnicowanym natężeniem ruchu samochodowego - sprawia, iż każdy cyklista będzie w stanie wytyczyć sobie taką pętlę, która będzie idealnie odpowiadać osobistym preferencjom i możliwościom.

Dodano: 2016-11-10
0 / 6 Następny
Komentarze (0)
Dodaj komentarz