Turystyka Rowerowa

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Z Kudowy Zdroju na rower po prostu trzeba się wybrać. W okolicach miasta, przez teren Parku Narodowego Gór Stołowych i w jego najbliższym sąsiedztwie przebiega wiele bardzo dobrze oznakowanych szlaków rowerowych, połączonych oznakowanymi na żółto ścieżkami.

Jeden ze szlaków nazywa się „Ściany” i wiedzie zarówno przez Polskę (19 km),jak i Czechy. Na terenie Polski prowadzi z przejścia granicznego Bożanov/Radków przez Radków, Karłów do przejścia granicznego Ostra Góra/Machovská Lhota.

Przez oba graniczne kraje wiedzie też Trasa im. Tomáša Garriguea Masaryka, pierwszego prezydenta niepodległej Czechosłowacji. Przez Polskę (18 km) wiedzie ona z przejścia granicznego Żdárky/Pstrążna, przez Pstrążną, Rozdroże pod Lelkową, Jakubowice, Kudowę Zdrój, Czermną, Słone, przejście Kudowa Słone/Náchod.

Trasa Szczeliniec (24 km) biegnie z Karłowa przez Pasterkę, Drogę nad Urwiskiem, Skalne Grzyby, Batorów do Karłowa.

Bardziej wytrwali rowerzyści mogą porwać się na pokonanie Międzynarodowej Trasy Rowerowej „Góry Stołowe”. Mierzy ona sobie 125 km i z Polanicy Zdroju wiedzie przez Szczytną, Duszniki Zdrój, Lewin Kłodzki, Kudowę Zdrój, Mieroszów, Radków, Wambierzyce oraz liczne zakątki Czech.

Rowery można wypożyczyć w mieście pod adresami (ul. Moniuszki 2, ul. Słowackiego 10, Leśna 30).


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja