Schronisko PTTK Pasterka

Turystyczna baza wypadowa, położona nieopodal zbiegu trzech różnych szlaków turystycznych za północnymi stokami Szczelińca Wielkiego. Jak twierdzą gospodarze, “Pasterka znajduje się na końcu świata” - mimo tego dotarcie tutaj własnym samochodem, nawet zimą, nie będzie specjalnie trudne ani dla kierowcy, ani dla osobowego auta.

Pasterka zagwarantuje łóżko i dach nad głową przynajmniej 47 turystom. Oczywiście w przypadku braku wolnych miejsc i niesprzyjających warunków na zewnątrz, można rozłożyć się na podłodze. Łazienki zapewniają stały dostęp do ciepłej wody. Nie mogło też zabraknąć jadłodajni z typowo domowymi daniami.

Dodatkowo, można skorzystać z małej sauny i wielkiej, drewnianej bali kąpielowej - obie ustawione są na zewnątrz. W schronisku funkcjonuje również wypożyczalnia rakietek śnieżnych i sprzętu do biegania na nartach. Oferta obejmuje również zorganizowane, nawet wielodniowe wycieczki, np. połączone z ekologicznymi zajęciami edukacyjnymi czy różnorodnymi animacjami dla uczestników.

Cokolwiek nietypową atrakcją jest tu własny, unikalny escape room urządzony w piwnicach. Jakby tego było mało, “Pasterka” regularnie zaangażowana jest w organizację sportowych i kulturalnych imprez.

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/schronisko.pasterka

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Ośrodek położony “na końcu świata”, niedaleko zbiegu trzech szlaków u północnych podnóży Szczelińca Wielkiego. Schronisko dysponuje m.in. 47 łóżkami, własnym bufetem specjalizującym się daniach domowych i łazienkami z ciepłą wodą. Kompleksowo wyposażona “Pasterka” posiada także wielką balię, saunę, wypożyczalnię sprzętu do zimowych wędrówek czy też escape room

Komentarze (0)
Dodaj komentarz