Park Dinozaurów

Nie jest jedynym w naszym kraju, ale za to najwyżej położonym. 11 km na północny wschód od miasta, w Karłowie, w enklawie Parku Narodowego Gór Stołowych, u podnóży Szczelińca Wielkiego, znajduje się Park Dinozaurów.

Zajmuje on powierzchnię 8300 m², na której ustawiono 30 figur przedstawiających prehistoryczne zwierzęta. Są one bardzo ładnie wkomponowane w otaczający krajobraz z naturalnymi formami skalnymi. Szczerząc ostre zębiska, wyglądają dość groźnie, nie na tyle jednak, by odmówić sobie z nimi wspólnej fotografii.

Na terenie parku zorganizowano także plac zabaw dla dzieci, punkty małej gastronomii oraz sklepik z pamiątkami. Teren jest dostępny dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

  • Dzieci do lat 4, opiekunowie grup i przewodnicy - bezpłatnie;
  • Bilet normalny - 8 zł;
  • Bilet ulgowy - 4 zł.

U podnóża Szczelińca Wielkiego prehistoryczne gady uwiły sobie już stałe gniazdko. W Parku Dinozaurów w Karłowie, na powierzchni 8300 metrów kwadratowych, ustawiono 30 figur. Sporej wielkości figury wkomponowano w naturalny, pełen ciekawych form skalnych krajobraz Parku Narodowego Gór Stołowych. Poboczną atrakcjądla dzieci będzie rozbudowany plac zabaw.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz