Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

Jak na chrześcijańskie standardy bardzo młoda, gdyż założona ledwie w 1972 roku wspólnota. Jej początki można wywodzić jednak od 1898 r., kiedy to do Kudowy przybyły elżbietanki i w 1908 r. wybudowały jedyną w owym czasie stricte katolicką świątynię. Kaplica pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa była pierwszą siedzibą nowo założonej parafii.

Dość szybko skromny przybytek w tej części uzdrowiska okazał się za mały na potrzeby miejscowych i przyjezdnych wiernych. Duchowni wymyślili 3 sposoby na rozwiązanie problemu:

  • powiększyć kaplicę,
  • dawny magistrat przy ul. Zdrojowej przerobić na dom boży,
  • zbudować nowy kościół.

Na początku lat ‘90 zrealizowano wszystkie te koncepcje. I tak też powstał nowoczesny, oryginalny w formie gmach, ukończony w 1996 roku. Naturalnie przeważająca część środków na ukończenie budowy pochodziła z datków wiernych - w tym ze zbiórek przeprowadzanych w Niemczech.

Część nabożeństw i duchowych spotkań organizuje się na świeżym powietrzu - na “Placu Odważnej Nadziei”, ozdobionym kilkoma pięknymi rzeźbami. Wśród kilku ogrodowych figur wyróżnia się tu zwłaszcza grupa ukrzyżowania, wykonana prawdopodobnie w połowie XIX stulecia.

Od 2003 r. nad parafią pw. Miłosierdzia Bożego czuwają misjonarze klaretynów.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz