Muzeum Żaby

To nie jest żart, w Kudowie Zdroju jest Muzeum Żaby (ul. Słoneczna 31).

Wszystko, co z wyglądu przypomina żabę, choćby mydelniczka, popielniczka, skarbonka, broszka, okulary do pływania i mnóstwo innych przedmiotów, zajmuje w gablotach muzeum zaszczytne miejsce.

Obok zanurzonych w formalinie preparatów żab różnej wielkości można tam zobaczyć w sumie ok. 3000 eksponatów wykonanych z drewna, metalu, plastiku, gumy i wielu innych materiałów. Pochodzą one z blisko 20 krajów świata i 6 kontynentów. Mają nie tylko zadziwiać i bawić, ale i przybliżyć odwiedzającym ideę ochrony płazów w ogóle a także działań, jakie w tym celu były lub będą podejmowane.

Na wiszących w muzeum tablicach można zapoznać się z anatomią żaby, obejrzeć jej szkielet, poczytać o trybie jej życia. Muzeum Żaby funkcjonuje w ramach Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Oryginalna ekspozycja EPNGS, prezentująca dwa całkowicie odmienne oblicza powszechnych płazów. Pierwsze to stricte biologiczno-naukowa prezentacja żab - preparaty, schematy i plansze edukacyjne oraz garść konkretnych informacji. Natomiast drugie można podsumować jako “Żaby w kulturze i rzemiośle” - kolekcja 3 tys. żabich przedmiotów codziennego użytku i dekoracji.

Komentarze (1)
Anonim 29.08.2021 09:58

Muzeum żaby nie istnieje

Dodaj komentarz