Muzeum Minerałów

Niezwykła ekspozycja, będąca owocem osobistej pasji i pieczołowitego zbierania kolejnych wspaniałych okazów przez ponad 40 lat. Nawet krótka wizyta tutaj dobitnie uświadomi wszystkim zwiedzającym, że złoto i diamenty wcale nie muszą być najpiękniejszymi skarbami jakie skrywa ziemia.

W Muzeum Minerałów w Kudowie-Zdroju umieszczono intrygujące przedmioty z wielu krain na świecie. Do najcenniejszych na wystawie z pewnością należą południowoamerykańska czaszka z górskiego kryształu, jaja dinozaurów z pustyni Gobi, tasmański krokoit, znacznych rozmiarów meteoryt przywieziony z Afryki czy niebywale bogate zbiory minerałów pochodzących z Dalniegorska nad Morzem Japońskim, krymskiego Kerczu oraz kopalni siarki w Machowie.

A poza tym - wielobarwne i najrozmaitsze w kształtach agaty, ametysty, jaspisy, celestyny, kawałki skamieniałego drewna, kamienie szlachetne, kości prehistorycznych zwierząt… Łącznie jakieś 2000 unikalnych eksponatów.

Przy muzeum funkcjonuje również sklep z mineralogicznymi i geologicznymi niezwykłościami jako biżuterią i pamiątkami z Kudowy-Zdroju. Właściciele organizują również pokazy i praktyczne zajęcia z płukania złota - jako element bądź gwóźdź programu w dowolnie wybranej imprezie okolicznościowej.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Prywatna kolekcja, zgromadzona w ciągu ponad 40 lat podróży po całym świecie. Muzeum Minerałów w Kudowie-Zdroju udostępnia zwiedzającym do obejrzenia ok. 2000 eksponatów. Wśród tych niezmierzonych bogactw, wyjątkowej uwagi warte są czaszka z kryształu górskiego, jaja dinozaurów (i inne prehistoryczne skamieliny) oraz kamienie ze wschodnich krańców Rosji.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz