Muzeum Minerałów

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Niezwykła ekspozycja, będąca owocem osobistej pasji i pieczołowitego zbierania kolejnych wspaniałych okazów przez ponad 40 lat. Nawet krótka wizyta tutaj dobitnie uświadomi wszystkim zwiedzającym, że złoto i diamenty wcale nie muszą być najpiękniejszymi skarbami jakie skrywa ziemia.

W Muzeum Minerałów w Kudowie-Zdroju umieszczono intrygujące przedmioty z wielu krain na świecie. Do najcenniejszych na wystawie z pewnością należą południowoamerykańska czaszka z górskiego kryształu, jaja dinozaurów z pustyni Gobi, tasmański krokoit, znacznych rozmiarów meteoryt przywieziony z Afryki czy niebywale bogate zbiory minerałów pochodzących z Dalniegorska nad Morzem Japońskim, krymskiego Kerczu oraz kopalni siarki w Machowie.

A poza tym - wielobarwne i najrozmaitsze w kształtach agaty, ametysty, jaspisy, celestyny, kawałki skamieniałego drewna, kamienie szlachetne, kości prehistorycznych zwierząt… Łącznie jakieś 2000 unikalnych eksponatów.

Przy muzeum funkcjonuje również sklep z mineralogicznymi i geologicznymi niezwykłościami jako biżuterią i pamiątkami z Kudowy-Zdroju. Właściciele organizują również pokazy i praktyczne zajęcia z płukania złota - jako element bądź gwóźdź programu w dowolnie wybranej imprezie okolicznościowej.

Mini przewodnik

Prywatna kolekcja, zgromadzona w ciągu ponad 40 lat podróży po całym świecie. Muzeum Minerałów w Kudowie-Zdroju udostępnia zwiedzającym do obejrzenia ok. 2000 eksponatów. Wśród tych niezmierzonych bogactw, wyjątkowej uwagi warte są czaszka z kryształu górskiego, jaja dinozaurów (i inne prehistoryczne skamieliny) oraz kamienie ze wschodnich krańców Rosji.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja