Muzeum Dawne Rzemiosła

Kiedyś mieli swoje zakłady i warsztaty właściwie w każdym mieście. Dziś, jeśli ich zawody nie trafiły już całkiem do lamusa, to wykonywane przez współczesnych rzemieślników czynności mają niewiele wspólnego z tym, co nie tylko przed wiekami, ale nawet kilkadziesiąt lat temu, robili ich poprzednicy. Cóż, uroki postępu technologicznego.

Muzeum historyczne “Dawne Rzemiosła” zabiera swoich gości na małą podróż w czasie. Za wehikuł dla wyobraźni służy tu niebywale bogata kolekcja oryginalnych narzędzi i wyrobów rzemieślniczych. Na półkach i ścianach przysklepowej piwnicy tłoczą się dawne maszyny do szycia, buty, stalowe szczypce, podkowy, rzeźnickie tasaki, walizki, portfele, torebki, końskie uprzęże, beczki, koła i osie wozów… Liczba eksponatów zapewne należy do największych spośród podobnych skansenów.

Pełne zrozumienie przez zwiedzających starych, ginących w pomroce dziejów tajników pracy krawców, szewców, kowali, kaletników, rymarzy, bednarzy czy kołodziejów nie byłoby możliwe bez fachowych przewodników. A jak zapewniają gospodarze “Dawnych Rzemiosł”, w muzeum zaangażowani są prawdziwi profesjonaliści, opowiadający skomplikowane nawet rzeczy w sposób niecodzienny i bardzo przystępny.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Może i niezbyt popularne, za to dysponujące wyjątkowo liczną kolekcją muzeum historyczne. Skansen w skondensowanej formie prezentuje produkty wytwarzane przez rzemieślników w ginących współcześnie zawodach i wykorzystywane przez nich do pracy narzędzia. Oglądaniu towarzyszą intrygujące opowiastki profesjonalnie przygotowanych w temacie przewodników.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz