Rancho Montana

Malowniczo zlokalizowany pod Górami Stołowymi ośrodek jeździecki, zbudowany nieopodal polsko-czeskiej granicy. Oferuje m.in. treningi na ujeżdżalni, terenowe rajdy - w tym wielodniowe - kuligi oraz zajęcia hipoterapeutyczne. Prowadzone są tu również ćwiczenia z jazdy w westernowym stylu.

Na ranczu do dyspozycji miłośników jeździectwa czeka zwykle ok. 10 koni. I jak przystało na te stworzenia, lepiej nie oceniać ich wyłącznie po pięknym wyglądzie czy pochodzeniu. O indywidualnym charakterze i usposobieniu każdego zwierzęcia odpowiednio wcześnie uprzedzą, służąc zawsze praktyczną poradą, instruktorzy (posiadają uprawnienia do organizacji górskiej turystyki jeździeckiej, wydawane przez PTTK) i gospodarze “Rancho Montana”.

A jak chwalą się właściciele - tutaj konie całe dnie spędzają nie w stajniach, a na rozległych pastwiskach. Zbliżone do naturalnych warunki i fachowa opieka mają skutkować prawdziwie końskim zdrowiem i pozytywnym nastawieniem zarówno do ludzi, jak i innych zwierząt. Pozwala to nawet na jazdę dosłownie ramię w ramię, bez naturalnego odruchu ugryzienia czy kopnięcia.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz