Jaskinia Solno-Jodowa Galos

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Rzeczona jaskinia w górach jest namiastką wycieczki nad morze. Polecana jest przede wszystkim osobom znerwicowanym i przemęczonym, cierpiącym na schorzenia górnych dróg oddechowych, astmę, alergię, niedoczynność tarczycy, mającym problemy z krążeniem.

Ściany i strop jaskini solno-jodowej Galos (Park Zdrojowy Łazienki III Uzdrowiskowy Zakład Przyrodoleczniczy) zbudowane są z bloków solnych wytwarzanych na Krymie, ojczyźnie solno-jodowych jaskiń, których twórcą jest prof. Władimir Strojewski.

Sól ze ścian paruje, uwalniając cenne dla zdrowia mikroelementy. Powietrze w jaskini jest więc nasycone cząsteczkami jodu, magnezu żelaza, wapnia i potasu. Dodatkowo przed każdym seansem, który trwa 45 min., ściany jaskini przedmuchuje się silnym strumieniem powietrza, by zmusić sól do intensywniejszego parowania.

Przyjemność przebywania w jaskini potęgują umieszczone w niej kolorowe światełka oraz relaksacyjna muzyka.

W jaskini znajdują się wygodne, rozkładane fotele, jednakże osoby chętne bardziej aktywnie spędzić seans mogą w specjalnym, foliowym obuwiu chodzić po grubych, rozsypanych na podłodze kryształkach soli, które doskonale masują stopy, poprawiając krążenie i ogólną kondycję ciała.

Mini przewodnik

Gdyby jakimś tajemniczym sposobem, komuś wybitnie nie służył górski klimat uzdrowiska w Kudowie, zawsze może łyknąć nieco nadmorskiego powietrza. I to natychmiastowo. Wystarczy wybrać się na relaksacyjno-leczniczy seans do jaskini solno-jodowej. Ta konkretna zbudowana jest z bloków Krymskich, powstających zgodnie z zaleceniami profesora Władimira Strojewskiego.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja