Grota Inhalacyjna Jodowa Solana

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Nad morze można się przenieść w Kudowie Zdroju także w „kapsule” Groty Solnej Inhalacyjnej Jodowa Solana (ul. Zdrojowa 41/12). Trwające w niej 45 min seanse polecane są przede wszystkim osobom dotkniętym schorzeniami górnych i dolnych dróg oddechowych, astmą, alergią pochodzenia wziewnego, cierpiącym na alergiczne zmiany skóry a także ludziom przemęczonym, dotkniętym depresją.

W grocie ze specjalnie skonstruowanych inhalatorów solankowych uwalniane są lecznicze aerozole zawierające wysoki poziom kryształków soli leczniczych oraz mikroelementów, w tym jodu, wapnia, magnezu, potasu, żelaza, miedzi, selenu, chromu, bromu.

Powietrze jest ujemnie zjonizowane i charakteryzuje się znaczącą czystością bakteriologiczną co sprzyja znormalizowaniu flory bakteryjnej i zmniejszeniu obecności drożdżaków na powierzchni błon śluzowych dróg oddechowych.

W grocie znajdują się wygodne leżaki, na których wypoczywając można posłuchać kojącej muzyki. Tę namiastkę morskiego mikroklimatu w mieście mogą odwiedzać osoby w każdym wieku, także niemowlęta.

Tekst: Sandra Nejranowska-Białka

Cennik

Bilet normalny – 12 zł

Bilet ulgowy - 9 zł (uczniowie, studenci, emeryci, renciści, dzieci pow. 3 lat)

Mini przewodnik

Porządna dawka nadmorskiego klimatu w samym środku, było nie było górskiego uzdrowiska. Sesję w grocie solnej poleca się osobom dotkniętym pewnymi dolegliwościami dróg oddechowych, skóry bądź cierpiącymi na przemęczenie czy nastroje depresyjne. Podkreśleniu relaksacyjnego nastroju służy wyjątkowa muzyka, słuchana przez gości wygodnie spoczywających na leżakach.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
17.09.2023 21:08

Zapraszam do Groty Solnej inhalacyjnei i pokoje do wynajęcia Zdrojowa 41/12 od 10 godz do 17 zapraszam

Dodaj komentarz
Lokalizacja