Grota Inhalacyjna Jodowa Solana

Nad morze można się przenieść w Kudowie Zdroju także w „kapsule” Groty Solnej Inhalacyjnej Jodowa Solana (ul. Zdrojowa 41/12). Trwające w niej 45 min seanse polecane są przede wszystkim osobom dotkniętym schorzeniami górnych i dolnych dróg oddechowych, astmą, alergią pochodzenia wziewnego, cierpiącym na alergiczne zmiany skóry a także ludziom przemęczonym, dotkniętym depresją.

W grocie ze specjalnie skonstruowanych inhalatorów solankowych uwalniane są lecznicze aerozole zawierające wysoki poziom kryształków soli leczniczych oraz mikroelementów, w tym jodu, wapnia, magnezu, potasu, żelaza, miedzi, selenu, chromu, bromu.

Powietrze jest ujemnie zjonizowane i charakteryzuje się znaczącą czystością bakteriologiczną co sprzyja znormalizowaniu flory bakteryjnej i zmniejszeniu obecności drożdżaków na powierzchni błon śluzowych dróg oddechowych.

W grocie znajdują się wygodne leżaki, na których wypoczywając można posłuchać kojącej muzyki. Tę namiastkę morskiego mikroklimatu w mieście mogą odwiedzać osoby w każdym wieku, także niemowlęta.

Tekst: Sandra Nejranowska-Białka

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz