Disc Golf Park

Kolejna propozycja skierowana do miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, jedna z najbardziej interesujących atrakcji sportowych w całej Kotlinie Kłodzkiej. Disc golf to intrygująca dyscyplina, dostępna praktycznie dla każdego, niezależnie od formy i kondycji fizycznej. Z kolei pole w Zieleńcu to prawdopodobnie jedyny* profesjonalnie przygotowany obiekt do disc golfa w Polsce.

Zieleniec znany jest przede wszystkim za sprawą nowoczesnej, systematycznie rozwijanej stacji narciarskiej oraz fantastycznych warunków do uprawiania sportów zimowych. A to za sprawą wyjątkowo korzystnego mikroklimatu. Zima trzyma się w Zieleńcu bardzo długo, a od niedawna brak śniegu i lato wiążą się z bardzo ciekawą alternatywą.

Disc Golf to jedyne w swoim rodzaju połączenie golfa i frisbee, które na dodatek ma w sobie jeszcze coś z koszykówki. Podstawowy cel to zaliczyć wszystkie dołki na polu w jak najmniejszej liczbie uderzeń… a raczej rzutów dyskiem. Ponadto rzucane frisbee nie trafiają do żadnego dołu, a specjalnie zaprojektowanych, stalowych koszy.

Pole w Zieleńcu, ulokowane na stokach stacji narciarskiej i w pobliskich lasach, posiada 10 takich “dołków”, o łącznej długości wynoszącej niemal równy kilometr. Każdy z etapów w Disc Golf Parku rozpoczyna się z tzw. tee, zaopatrzonego w dedykowaną tej dyscyplinie sportu matę rozbiegową ze sztucznej trawy. PAR pola ustalono na 32 rzuty, jedna partyjka powinna trwać 1-1,5 godziny.

Cały osprzęt i infrastruktura obiektu w Zieleńcu spełniają światowe standardy, co powinno pozwolić na organizację całkiem dużych zawodów. Co najlepsze, gra w Disc Golf Parku jest dla wszystkich chętnych darmowa - wystarczy jedynie uiścić kaucję za profesjonalne frisbee (nie wszystkie dyski się nadają), które można wypożyczyć m.in. w kasach kolejek linowych i pobliskich ośrodkach noclegowo-wypoczynkowych.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz