Altana Miłości na Górze Parkowej

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Jest w Kudowie-Zdroju niezwykle urokliwe miejsce, z którego roztacza się przepiękny widok. Altana Miłości położona jest na szczycie Góry Parkowej - wzniesieniu, które połączone się z Parkiem Zdrojowym, tworzy wraz z nim rozległy kompleks leśno-parkowy. To najwyższy punkt w mieście. Sama altana to secesyjna, drewniana budka, którą wybudowano tu na początku XX wieku. W tym też czasie, w Kudowie powstawały najważniejsze obiekty należące do uzdrowiska, takie jak sanatorium Polonia czy Hala Spacerowa.

Altana położona jest na wysokości 450 m n.p.m. i podziwiać z niej można absolutnie przepiękny widok na kudowski zabytkowy Park Zdrojowy i na zabudowania miejskiej części gminy. W oddali dostrzegalne są jeszcze Wzgórza Lewińskie i pogórze Gór Orlickich.

Kudowską Altanę Miłości gruntownie odnowiono w 2014 roku, w ramach projektu budowy i modernizacji wież i punktów widokowych po czeskiej i polskiej stronie Pogranicza Kłodzkiego. Projekt ten nosi nazwę "Miejsca pełne widoków w Euroregionie Glacensis".

Mini przewodnik

Punkt widokowy na wysokości 450 m n.p.m., na szczycie Góry Parkowej w centrum Kudowy. Z tego miejsca roztacza się niepowtarzalna panorama Kudowy-Zdroju, Wzgórz Lewińskich oraz Gór Orlickich. Urocza, drewniana altanka stoi tutaj już od pierwszych lat XX w. Dzięki rewitalizacji w ramach programu “Miejsca pełne widoków w Euroregionie Glacensis”, znów wygląda świetnie.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja